Результати моніторингу стану оприлюднення та оновлення наборів даних у 2021 - 2022 роках

09/05/2024

Україна займає лідерські позиції за темпами розвитку сфери відкритих даних у Європі, навіть не зважаючи на повномасштабну війну. 

У звітах про стан оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації у 2021 та 2022 роках проаналізували рівень відкритості даних у містах та органах державної влади.

Для проведення моніторингу рівня відкриття даних держоргани та міста щорічно подають Мінцифрі картку оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних.

Серед основних критеріїв оцінки: 

  • потенціал оброблення та аналізу відкритих даних;
  • якість оприлюднених наборів даних;
  • залучення користувачів до процесу оприлюднення;
  • оцінка впливу оприлюднених наборів відкритих даних.

Відкриті дані допомагають контролювати роботу органів влади та мають значний антикорупційний потенціал. Фінансова звітність, інформація про бюджет громади, показники забруднення води, рух громадського транспорту, виплати лікарям, дороги, де плануються ремонтні роботи, — ці дані є в держави, вони можуть бути корисними для людей, а тому мають бути відкритими. Більше відкритих даних — більше зручних і якісних послуг для людей.

З аналітичними звітами можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/tqxvt та http://surl.li/tqycr 

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України