Дія.Відкриті дані – що це?

Держава збирає та накопичує інформацію про різні аспекти нашого життя. Ці дані дуже цінні, і велика частина з них має бути доступною та відкритою для бізнесу, стартапів, урядовців, журналістів, громадськості. Відкриті дані допомагають контролювати роботу державних органів, покращувати державні сервіси та створювати нові послуги та сервіси. Більше відкритих даних – більше можливостей для всіх.

Тому ми запускаємо Дія.Відкриті дані  центр компетенцій в сфері відкритих даних, що має на меті підвищити рівень знань про відкриті дані, їх вплив та користь для кожного та допомогти Україні стати однією з найпрозоріших країн світу.

Відкриті дані — це

Публічна інформація
Тобто інформація, яка була отримана/створена розпорядником на законних підставах.
Машиночитаний формат
Тобто формат, що дозволяє автоматизоване оброблення даних електронними засобами. Це означає, що не тільки людина, але й комп'ютер має розпізнавати дані.
Вільний і безоплатний доступ
Як до самих даних, так і до подальшого їх використання. Тож спокійно створюйте власні рішення на основі даних – як для себе, так і для бізнесу та громадськості.
Суспільна користь
Влада, бізнес та громадяни можуть використовувати відкриті дані для одержання економічної, екологічної та іншої соціальної користі.
Прозорість та боротьба з корупцією

Відкриті дані допомагають запобігати порушенням з боку влади. Приміром, усі охочі можуть контролювати планування та витрати бюджету, державні закупівлі тощо.

Драйвер інновацій та економічного розвитку
Дані по-справжньому цінні коли їх використовують. Великий і малий бізнес створює послуги та сервіси, віднаходить можливості для економії та вдосконалення своєї діяльності.

Хочете, щоб ще більше державних даних стали доступними?

Долучайтеся до нашої ініціативи та подавайте пропозиції щодо наборів даних, які мають бути відкриті, та запропонуйте пріоритетні сфери, де ми маємо докласти найбільше зусиль.

Подати пропозицію

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України