Як відкриті дані допомагають українцям під час війни

З початку повномасштабної війни українці стикаються не тільки з військовою агресією ворога, а й з низкою викликів в інформаційному полі, економіці та шахрайством. Тому кожному українцю варто бути пильним та розуміти, як реагувати у таких ситуаціях. В цьому нам допомагають відкриті дані та сервіси на їх основі.

Відкриті дані – це публічна інформація, яка:

  • оприлюднюється у машиночитних форматах, що дозволяє автоматично отримувати, оброблювати та аналізувати дані. Перш за все, відкриті дані центральних та місцевих органів влади потрібно шукати на data.gov.ua – Єдиному вебпорталі відкритих даних.

  • може використовуватися бізнесом, журналістами й усіма без винятків. За допомогою відкритих даних можна створювати сервіси та додатки, проводити журналістські антикорупційні розслідування та будувати прозорі відносини між державою та громадянами.

Чому треба говорити про відкриті дані під час війни?

Війна може стати приводом для незаконного збагачення шахраїв і недоброчесних чиновників та перешкоджання прозорості роботи державних органів. Відкриті дані дають можливість виявити такі зловживання.

Міністерство цифрової трансформації підготувало нову освітню кампанію і детальні інструкції про те, як вберегтися від інформаційних атак і випадково самому не поширювати ворожі наративи, як не стати жертвою шахраїв і не спонсорувати виробників продукції з країн-агресорів і як у цьому допомагають відкриті дані. Кампанія створена за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Програма освітнього курсу:

Дізнайтеся, що таке відкриті дані та як їх ефективно використовувати під час війни: 

Зберігайте спокій, вірте в ЗСУ, користуйтеся відкритми даними та наближайте нашу перемогу!

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України