Місцеве самоврядування

Для місцевої влади використання відкритих даних значно скорочує бюджетні витрати, допомагає краще комунікувати зі своїми мешканцями та більш прозоро й ефективно здійснювати діяльність, що стосується їхнього добробуту.

Вплив

Як відкриття даних органами місцевого самоврядування впливає на розвиток міст та добробут населення?

Комунальна сфера

Оперативно та якісно отримати дані про роботу комунальних служб, перебіг ремонтів чи швидко подати заявку про аварійну ситуацію або відсутність комунальних послуг можна через сіті-бота «Назар», який працює у низці українських міст – у Луцьку, Маріуполі, Запоріжжі, Тернополі та інших. Або через LvivCityHelper bot, що діє у Львові. Також через ці сервіси у декілька кліків можна отримати відповідь на запит, наприклад, щодо запланованого ремонту. А через бот «Назар» в окремих містах повідомити про випадки корупції та інші порушення чи перевірити легальність МАФу.

Завдяки запуску ботів зменшилося навантаження на гарячі лінії міста, а жителі значно заощаджують час на пошук інформації щодо побутових питань. До того ж, міська влада отримує цінні дані, згенеровані ботами, щодо аварійних відключень у місті, що дає змогу краще планувати ремонти комунальної інфраструктури.

Оптимізація роботи громадського транспорту

Через сервіс «EasyWay», що діє у багатьох містах України, мешканці можуть дізнатися про усі маршрути та зупинки громадського транспорту, відслідковувати рух в онлайн режимі. У Львові у цьому допомагає LvivCityHelper bot. У Харкові сервіс «Зупинка» надає інформацію про рух міського електротранспорту.

А завдяки впровадження електронного квитка у Житомирі, влада отримала цінні дані про громадський транспорт. Це дало змогу відкоректувати маршрутну мережу та заощаджувати щомісячно понад 500 тисяч гривень бюджетних коштів. На основі отриманих даних створили сервіс «Відкритий е-квиток Житомира», інформацію з якого мешканці можуть використовувати для моніторингу виконання графіків руху, обсягу виручки, отриманої перевізником, а влада — знаходити рішення для покращення роботи транспорту.

Громадський контроль за діяльністю органів місцевої влади та депутатів

Завдяки відкритим даним про поіменні результати голосування діє ресурс «Rada4You» («Як депутати голосують за питання, які важливі для тебе?»). Він дає змогу дізнатися, як голосують депутати міських рад та здійснювати моніторинг їхньої роботи. Відкритість інформації сприяє підвищенню персональної відповідальності депутатів, прозорості їхньої діяльності й органів місцевого самоврядування загалом та мінімізації корупційних ризиків.

Озеленення міст

Онлайн-мапи «Зелений Кропивницький» та «Зелений Дрогобич» допомагають мешканцям протидіяти незаконному вирубуванню дерев та впливати на ухвалення рішень щодо озеленення міст. А місцевій владі – ефективніше комунікувати та отримувати зворотний зв’язок від мешканців.

Сервіси та додатки

EasyWay

Сервіс, що надає інформацію про всі маршрути та зупинки громадського транспорту 60 міст України, зокрема Київ, Харків, Донецьк, Луганськ, а також Молдови, Болгарії, Сербії, Хорватії, Казахстану, Росії та Польщі. Для деяких міст EasyWay використовує відкриті дані про місцезнаходження громадського транспорту, які автоматично збираються за допомогою GPS-трекерів, що встановлені в комунальному транспорті міст.

Сітібот «Назар»

Міський чат-бот у сфері ЖКГ. До його основних функцій входять завчасне автоматизоване сповіщення містян через Viber, Telegram та Facebook Messenger про планові та аварійні відключення комунальних послуг за вказаною адресою, надання систематизованої довідкової інформації щодо комунальних та соціальних служб міста, можливість швидко подати заявку про аварійну ситуацію чи відсутність комунальних послуг, а також можливість щомісячно оцінити роботу міських служб. Сіті-бот працює із використанням відкритих даних. Зокрема, це дані адресних реєстрів міст, які необхідні для можливості реалізації розсилок щодо ремонтних робіт за конкретними адресами.

City Helper bot

Муніципальний чат-бот на основі відкритих даних, що забезпечує швидкий, легкий та зрозумілий доступ до публічної інформації міста 24/7.
Чат-бот дає миттєву відповідь на часті та термінові запитання про життя в місті та прийняті адміністрацією рішення. Все, що потрібно  зайти в улюблений месенджер.

Відкритий е-квиток Житомира

Інтерактивна візуалізація, де міститься інформація про 18 тролейбусних, 2 автобусних і 1 трамвайний маршрут комунального підприємства “Житомирське трамвайно-тролейбусне управління”. ЇЇ створили на основі масиву даних про понад 5 млн транзакцій, які здійснили користувачі громадського транспорту Житомира з листопада 2018 по січень 2019 року. Усі охочі можуть використати цей сервіс з метою аналізу даних про муніципальний транспорт Житомира. Сервіс містить інформацію про понад 120 транспортних засобів та 400 зупинок.

Зелений Кропивницький

Міська рада міста Кропивницького однією з перших в Україні відкриває детальні та актуальні дані щодо управління зеленими насадженнями. Відтепер будь-хто може завчасно перевірити, які роботи передбачені, хто є їх замовником, а хто  виконавцем. За декілька кліків можна подивитися, чи мають комунальні служби право зрізати дерева та чи достовірні їх документи.

 

Зелений Дрогобич

Сайт пропонує візуалізацію даних щодо саджанців, кронованих і видалених дерев. На мапі можна обрати дерево і отримати інформацію про його вид, адресу, замовника, дату, номер акту. Крім цього, сервіс візуалізує дані про природо-заповідні об’єкти та парки, сквери. Вибравши об’єкт, який цікавить, можна отримати інформацію про його тип, назву, площу та рік, коли надано статус об’єкту (окрім парків та скверів), побачити фотографію ботанічних пам’яток та парків. На сторінці “Зеленого Дрогобича” охочі можуть запропонувати висадити дерево. Вони вказують персональні дані, адресу, місце для висадки дерева і його вид.

Rada4You

Інструмент для аналізу та візуалізації голосувань депутатів місцевих рад. Сервіс працює у понад 5 містах.

Хочете, щоб ще більше державних даних стали доступними?

Використовуєш відкриті дані, маєш ідею але не знаєш як реалізувати? Розкажи нам про це

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України