Юридична галузь

Моніторинг судових справ та реєстру, захист від рейдерства, перевірка контрагентів

Вплив

Дізнатися про судові справи, фігурантом яких є певна людина, та рішення усіх українських судів ви можете за допомогою таких наборів даних як “Список справ, призначених розгляду” та “Єдиний державний реєстр судових рішень”. Вони публікуються на порталі з грудня 2018 року. Їх розпорядником є Державна судова адміністрація. У наборі даних про справи, призначені до розгляду, міститься інформація про усі засідання, що відбулися чи мають відбутися у певну дату, назву суду, предмет позову, імена сторін по справі та суддів, які її розглядають. У реєстрі судових рішень знаходяться тексти ухвал, постанов і вироків.

Що можна знайти за допомогою цих даних?

  • Дізнатися про судові справи, у яких фігурує певна людина. У випадку із державним посадовцем, ви можете знайти, що він вчинив корупційне правопорушення - отримав хабар, не подав декларацію, діяв в умовах конфлікту інтересів. Натрапити на тему для цікавого розслідування можна у змісті будь-якого судового документу - наприклад, чиновник міг порушити правила дорожнього руху на незадекларованій автівці чи судиться за мільйонний борг, який також забув вказати у декларації. 

  • Перевіряти у судових реєстрах варто не лише посадовців, а й будь-яких фігурантів ваших розслідувань. Це допоможе краще зрозуміти, хто ця людина, чи могла вона, скажімо, профінансувати політичну партію на значну суму чи стати власником успішного бізнесу, а також - простежити її зв’язки. Наприклад, на початку 2020 року журналісти Bihus.Info, розплутуючи історію про рейдерське захоплення агропідприємства, саме за допомогою інформації про списки справ, призначених до розгляду, з’ясували, що зміни в реєстр вносила так звана “чорна реєстраторка”, а один із рейдерів був пов’язаний з одним із народних депутатів. 

  • Дізнатися про корупцію у певному відомстві. У 2017 році журналістка Bihus.Info Леся Іванова читала у реєстрі судових рішень документи, у яких фігурували бронетанкові заводи, й натрапила на історію, що вони закуповували запчастини у фірм-прокладок. Програма зняла про це сюжет, але кінцевих бенефіціарів схеми тоді з’ясувати не вдалося. Лише через два роки тема отримала продовження і переросла у гучне розслідування про причетність родини Гладковських до розкрадань в “Укроборонпромі”.   

  • Моніторити судові рішення по певним видам злочинів. Таким чином регулярно шукає теми для публікацій інтернет-видання “Судовий репортер” - журналісти читають у реєстрі вироки за корупційні правопорушення, злочини проти національної та громадської безпеки тощо. 

Сервіси та додатки

Patentbot

Сервіс використовує відкриті дані Укрпатенту та дозволяє дізнатись, чи вільне ім’я для торгової марки, подати заявку на реєстрацію ТМ, відстежувати статус виконання заявки. Однією з ключових переваг Patentbot є зменшення тривалості процедури реєстрації (все відбувається в онлайн-режимі, весь процес триває лише 5-7 хвилин – від пошуку вільного імені для ТМ до сплати державного мита). Всі офіційні та юридичні збори також можна сплатити онлайн за допомогою чат-боту.

Patentbot активно розширюється та розвивається: наразі його послуги доступні не лише в Україні, а й на території всієї Європи, США, Китаю, Білорусії, Росії та Казахстану.

CONTR AGENT

Аналітична система перевірки та моніторингу контрагентів юридичних та фізичних осіб.

Бабуся

Швидкий та зручний пошук за судовим реєстром від Opendatabot.

PravoSud

Платформа для пошуку та аналізу судової практики

Судові засідання та реєстр

Ззастосунок, що дозволяє швидко та зручно дізнаватися про судові засідання в судах України та отримувати судові документи з Реєстру судових рішень.

Судовий моніторинг

Застосунок, який дозволяє моніторити наявність і появу нових судових рішень в "Єдиному державному реєстрі судових рішень України" (ЄДРСР) 

YouControl

Аналітична система для комплаєнсу, аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань. 

Opendatabot

Платформа для роботи з відкритими даними, якою користується 250 000 користувачів в чат-ботах та 1000 компаній

Суд на долоні

Хочете, щоб ще більше державних даних стали доступними?

Використовуєш відкриті дані, маєш ідею але не знаєш як реалізувати? Розкажи нам про це

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України