Бізнес

Дізнайся як убезпечитись від рейдерських атак, шахрайства та неблагонадійних контрагентів

Вплив

Які сервіси на основі відкритих державних даних можуть допомогти підприємцям?

  • Захиститися від рейдерських атак. У 2020 році щомісяця в середньому ставалося 75 рейдерських захоплень в Україні. У випадку атак реєстраційні зміни вносять у державний реєстр. Раніше було неможливо виявити це оперативно, оскільки інформація з реєстру була закритою. Після відкриття Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань (ЄДР) створили сервіс «Опендатабот». Він допомагає оперативно відстежувати та протистояти випадкам рейдерства, безкоштовно моніторити свою компанію на предмет змін. Сервіс поєднує понад 30 державних реєстрів. Також протидіяти рейдерству допомагає система «YouControl».

  • Убезпечити бізнес від економічних злочинів та шахрайства. Протягом 2018–2020 рр. 51% українських компаній постраждали від випадків економічних злочинів та шахрайства. А майже кожна друга організація не проводить взагалі або проводить лише неформальну перевірку та постійний моніторинг доброчесності своїх контрагентів. Завдяки відкриттю даних створено сервіси для автоматичного швидкого моніторингу й перевірки контрагентів, серед яких: YouControlLiga Contr Agent, Опендатабот.

  • Автоматизувати й підвищити ефективність бізнес-процесів. Використовуючи API (інтерфейс прикладного програмування) сервісу «Опендатабот», власники бізнесу можуть автоматизувати та прискорити робочі бізнес-процеси, наприклад: позбавитися паперового документообігу, спростити взаємодію із контрольними органами для подання звітності, а також автоматизувати підготовку рахунків, договорів чи довідок та автоматизувати фінансові операції тощо. Успішними є кейси Bot&Partners (юридичні аспекти бізнесу), Poster (для ресторанного бізнесу), чат-бот «PatentBot» (спрощення процедури реєстрації торгової марки).

  • Знаходити судову інформацію у кілька кліків та протидіяти корупції під час розгляду судових справ. Інструменти «PravoSud» та «Суд на долоні» дають змогу ефективніше готуватися до судових спорів та досліджувати судову практику. А Wincourt від «Суд на долоні» допомагає прогнозувати результати розгляду справ, отримати статистику про схожі судові рішення та надає рекомендації щодо адвокатів та законодавства. Доступність інформації щодо попередніх подібних судових рішень, історії ухвалення рішень конкретними суддями, зв’язків між учасниками судового процесу допомагає протидіяти корупційним зловживанням під час розгляду справ, виявляти потенційний конфлікт інтересів, а також побудувати ефективну стратегію захисту або оскаржувати судове рішення.

Сервіси та додатки

Суд Контроль

Мобільний застосунок, який відображає актуальну інформацію з сайтів "Судова влада України" та "Єдиний державний реєстр судових рішень"

Opendatabot

Платформа для роботи з відкритими даними, якою користується 250 000 користувачів в чат-ботах та 1000 компаній

YouControl

Аналітична система для комплаєнсу, аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань. 

PravoSud

Платформа для пошуку та аналізу судової практики

Хочете, щоб ще більше державних даних стали доступними?

Використовуєш відкриті дані, маєш ідею але не знаєш як реалізувати? Розкажи нам про це

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України