Будівництво

Перевірка порушення містобудівного законодавства, уникнення вкладень у ризикові об’єкти, ретельніший вибір контрагентів та об’єктів будівництва, моніторинг архітектурноі спадщини 

Переваги для громадян

Відкриття даних в сфері будтвництва має ряд переваг для громадян:

  • перевірка порушення містобудівного законодавства;
  • уникнення вкладень у ризикові об’єкти;
  • ретельніший вибір контрагентів та об’єктів будівництва;
  • моніторинг архітектурноі спадщини.

Вплив

Як перевірити порушення містобудівного законодавства 

Використання відкритих даних є найпоширенішим серед громадського сектору та журналістів для боротьби з порушеннями містобудівного законодавства. Виявлення конкретних фактів порушень потребує аналізу значної кількості інформації, а також експертизи в галузях будівництва та містобудівного законодавства. «Urbandata»  допомагає знайти дозволи на будівництво будь-якого об’єкту за адресою, кадастровим номером ділянки, номером дозвільного документу та іншими параметрами.

Як уникнути вкладень у ризикові об’єкти

Наявність повної інформації про новобудови дає змогу інвесторам і покупцям ухвалювати обґрунтовані рішення на користь об’єктів нерухомості з найменшими ризиками та знаходити ті, які відповідають усім вимогам належної практики містобудування. На основі відкритих даних були створені сервіси, що дають змогу отримати чи перевірити таку інформацію про об’єкт нерухомості.

Monitor.Estate генерує автоматизовані юридичні довідки про об’єкти нерухомості та учасників будівництва. За допомогою таких довідок інвестор дізнається про статус дозвільної документації будівництва, наявність ліцензій у підрядника, порушення у використанні земельної ділянки, судові справи проти учасників будівництва та інформацію щодо інших будівництв девелопера. Сервіс доступний  у 7 містах України, зокрема в Києві та області, а також містах-мільйонниках: Львові та Одесі. 

Bild.ua пропонує користувачам, перш ніж інвестувати у нерухомість, перевірити надійність будівництва та оцінити ризики. Для цього експерти Bild.ua досліджують новобудови та формують рейтинг найбільш безпечних будівництв у країні. 

Lun.ua – один із найбільших сайтів про нерухомість, надає користувачам зібрану вручну інформацію про дозвільні документи на об’єкти будівництва та підготовлені юристами довідки. 

Як ретельніше обирати контрагентів та об’єкти будівництва

Відкриті дані допомагають інвесторам та покупцям нерухомості ухвалювати більш виважені рішення про інвестицію, а також відстежувати надійність об'єкта нерухомості та прогнозувати хід ведення будівництва. Дуже часто інвестори в нерухомість, не маючи повної інформації про об’єкт будівництва та замовників, передають гроші компаніям, які вже мають негативну історію судових справ. Або ж купують квартири в новобудовах, щодо легальності яких тривають судові спори. 

«Суд на долоні» – онлайн-сервіс, що дає змогу швидко та зручно відшукати та проаналізувати судові рішення, зокрема, які стосуються будівельної галузі. Користувач може знайти замовника будівництва та перевірити інформацію про наявність та результати судових справ і рішень, пов’язаних із конкретним особами, об’єктами будівництва чи земельними ділянками тощо. 

Сервіс «Monitor.Estate» надає дані про судові справи щодо суб’єктів будівництва у платних звітах та через юридичні консультації. Сайт lun.ua включає інформацію про судові справи на сторінку об’єкту житлового комплексу. А аналітичний сервіс «NORA» містить дані про судові справи щодо учасників ринку (замовників, проєктувальників, підрядників тощо).

Як моніторити архітектурну спадщину

У містах України повільно руйнуються сотні закинутих історичних будинків та пам’яток архітектури. Часто такі будівлі не використовують та знищують, інші спотворюють внаслідок недбалих реконструкцій. Архітектори та урбаністи проєкту «Мапа реновації» моніторять архітектурну спадщини, що доволяє запобігати порушенням при реконструкції історичних будівель.

Ще під час розроблення «Мапи реновації» команді проєкту вдалося зберегти кілька будинків архітектурної спадщини Києва. «Мапа реновації» привертає увагу громадськості до захисту архітектурної спадщини завдяки наочній демонстрації проблем із покинутими історичними будівлями в українських містах.

 

Сервіси та додатки

Monitor.Estate

Сервіс, що дозволяє здійснювати пошук, збір достовірної та об’єктивної інформації про об’єкт нерухомості та пов’язаних з ними осіб, зокрема інформації про учасників будівництва, обтяження та арешти майна, виконавчі провадження, судові справи, наявність дозволів у забудовника, ліцензії у підрядника, цільове призначення землі та багато іншого. 

NORA

Інформаційно-аналітична система, що містить всі дані об'єкта будівництва, дані про судові справи щодо учасників ринку (замовників, проєктувальників, підрядників тощо), користуючись API проєкту «Суд на долоні», здійснює прогноз ризиків та термінів завершення будівництва, безперервний моніторинг та аналітику об'єкта, оцінювання надійності для кожного будівельного майданчика, прогнозування потреб (матеріали та робоча сила на кожному будівельному майданчику), виявляє неочевидні відносини між членами будівельного ринку. Завдяки аналітичному сервісу створено індикатори Ukraine Building Permits та lndex Nora.

Bild.ua

Сервіс дозволяє перевіряти законність новобудови, дозволи та заборони, договори інвесторів, репутацію забудовника. 

Мапа Реновації

Поєднує усю наявну інформацію про закинуті будинки на одній мапі: іхнє місцезнаходження, стан, історію, структуру власності, дозволи та обмеження на проведення робіт.

CityScaleBot

Чат-бот, що:

  • розповість про законність будівництва;
  • скаже, наскільки вдало розташовано об'єкт будівництва;
  • повідомить про зміни, якщо ви підпишетесь на отримання оноалень щодо об'єкта будівництва.

Має дані про всю Україну. Може навіть розповісти чи запланував ваш сусід будівництво або великий ремонт.

Urbandata

Сервіс дає змогу перевірити дозволи на будівництво будь-якого об’єкта за адресою, кадастровим номером земельної ділянки, номером дозвільного документу та іншими параметрами. Сервіс також пропонує користувачам додатковий функціонал: DabiBot для Telegram та модуль «Назад у майбутнє», що показує документи, які були внесені до Реєстру ДАБІ із затримкою: тобто від моменту їх реєстрації до потрапляння в Реєстр могло пройти й кілька років.

Нерухомі

Сервіс збирає каталог об'єктів, висновки експертів, ​новини та аналітику про ринок нерухомості Києва та України, а ви робите свій вибір.

Хочете, щоб ще більше державних даних стали доступними?

Використовуєш відкриті дані, маєш ідею але не знаєш як реалізувати? Розкажи нам про це

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України