Україна визначає тенденції щодо публікації фінансових даних на європейському просторі

20/07/2021

Європейська OpenData-спільнота відзначила досягнення України в сфері оприлюднення фінансової інформації у формі відкритих даних, про що на Європейському порталі даних оприлюднено новину.

Україна досягла значного прогресу завдяки платформі Є-data — єдиній платформі відкритих даних у сфері публічних фінансів.

Щодо відкриття фінансових даних, Україна задає тенденції на європейському просторі. Як одна з країн, віднесених до категорії тих, що швидко розвиваються у сфері (fast-trackers) за підсумками оцінки зрілості сфери відкритих даних 2020 року (European Open Data Maturity Report), Україна продемонструвала значний прогрес у публікації фінансових даних на онлайн-платформі Є-data.

Ця платформа насправді є сукупністю трьох порталів:

  • Spending (Єдиний веб-портал використання публічних коштів) — зібрання даних усіх операцій з Державного казначейства;

  • OpenBudget (Бюджет для громадян) — база знань, де можна знайти дані про публічні фінанси: державний та місцеві бюджети;

  • IFIs projects (Портал реєстру проєктів МФО) — інформаційний центр для соціальних та інвестиційних проєктів, що фінансуються за рахунок державних позик.

Ці портали не тільки підвищують доступність та прозорість фінансових даних, а також сприяють їхньому повторному використанню. Наприклад, кілька ініціатив громадянського суспільства використовують Spending як джерело великих даних для створення моделей машинного навчання, які можна використовувати для надання рекомендацій щодо політик.

Крім того, портал OpenBudget побудовано на аналітичному інструменті BOOST, що базується на методології Світового банку та дозволяє студентам, науковцям та дослідникам проводити складний аналіз, такий як видобуток даних.

Більше можна дізнатися на Є-data.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України