??Зловживання санітарними рубками — одна з найгостріших проблем господарювання в українських лісах. Майже половина деревини заготовляється саме таким чином. Це призводить до руйнування лісових екосистем.
?Презентуємо візуалізацію аналітичного дослідження, покликаного продемонструвати масштаби лісозаготівлі в Україні та вказати на потенційні ризики, пов’язані із використанням санітарних рубок.
Аналітика зокрема дає відповіді на такі запитання:
-
?як зробити управління лісовою галуззю України більш прозорим?
-
?в який спосіб та в яких обсягах, залежно від способу, проводяться рубки лісів в Україні?
-
?які рубки виглядають найпідозріліше, як зберегти ліси та наше довкілля і як в цьому можуть допомогти відкриті дані?
Проєкт реалізовано Texty.org.ua за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, в межах USAID/UK aid проєкту "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS", за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України та Державного підприємства "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр".
? Посилання на дослідження: https://texty.org.ua/d/2020/open_forestry/.
⚡Вагомий внесок у систему заходів із захисту лісів України здійснює стартап Deep Green Ukraine — один з переможців Open Data Challenge 2020.
Ідея полягає у розробці та впровадженні системи, яка аналізує супутникові знімки за допомогою нейромережі на предмет рубки лісів та виявляє наявність дозволів на рубку. Завдяки такому функціоналу можна перевіряти факти здійснення рубки і вчасно проводити розслідування.