Schema.org — це ініціатива спільноти веброзробників та інтернет-корпорацій, що спрямована на створення, підтримку та промоцію схем структурованих даних у мережі інтернет. У спрощеному розумінні, структуровані дані дозволяють алгоритмам пошуку визначити, яка саме інформація знаходиться на вебсторінці (опис компанії, людини, події, товару, послуги тощо), та надавати користувачу найбільш релевантний результат. Наприклад, за запитом «Українські фільми» пошукова система видаватиме перелік конкретних фільмів, а не просто посилання з результатами пошуку. Структури, що рекомендовані Schema.org, використовують понад 10 мільйонів вебсайтів у всьому світі. Своєю чергою, інтернет-корпорації (Google, Microsoft, Pinterest) розвивають функціонал для обробки та візуалізації структурованих даних.

Schema.org має значний потенціал використання в електронному врядуванні. Стандарт підходить для оприлюднення довідкової інформації про органи влади, посадових осіб, адміністративні послуги, вакансії, події, проєкти тощо. Вебсайти, що міститимуть структуровані дані, дозволятимуть громадянам знаходити необхідну інформацію фактично в один клік.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України