Знеособлення персональних даних

Знеособлення персональних даних – це вилучення відомостей, за якими можливо прямо чи опосередковано ідентифікувати особу. 

Знеособлення персональних даних не означає, що мають бути вилучені всі елементи, які в сукупності надають можливість ідентифікувати особу. Вилучати елементи персональних даних необхідно до міри, яка не надає можливості ідентифікувати особу.

Методи знеособлення даних.

  1. Приховування – вилучення інформації, яка очевидно ідентифікує особу, наприклад, ім’я, адреса проживання тощо. Для того, щоб дані мали аналітичну цінність, використовується часткове вилучення персональних даних, наприклад, вилучення імені та адреси проживання, але оприлюднення дати народження, статі, професії.

  2. Псевдоанонімізація – заміна персональних даних, наприклад, імені на псевдонім або кодоване посилання. Такий спосіб дозволяє поєднувати інформацію з конкретною особою, не називаючи її. Прикладом цього є позначення у судовому рішенні сторін провадження у форматі «Особа 1», «Особа 2».

  3. Синтез даних – змішування елементів даних або створення нових даних у спосіб, який забезпечує збереження значень, але безвідносно до певної особи чи осіб.

  4. Об’єднання даних – вторинні дані відображають характер первинних даних, але приховують точні їх значення. Приміром, заміна дати народження на вік або роки, адреси – на регіони або округлені цифри.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України