Відкрита власність (англ. Open Ownership) — міжнародна ініціатива, метою якої є посилення корпоративної прозорості на глобальному рівні завдяки відкриттю даних про власників, контролерів та бенефіціарів компаній. Це допомагає боротися з відмиванням коштів, корупцією та іншими ризиками, які несе непрозора структура власності.

З часу заснування ініціативи у 2017 році понад 80 країн з різних куточків світу взяли на себе зобов'язання відкрити дані про бенефіціарів компаній. Для цього був розроблений Beneficial Ownership Data Standard, а також створений глобальний реєстр. Станом на 2020 рік Open Ownership Register містить дані про понад 6 млн компаній та їх власників з понад 200 юрисдикцій.

У 2017 році Україна однією з перших приєдналась до Open Ownership. Дані про бенефіціарів усіх компаній були оприлюднені на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, а також надані до Open Ownership Register.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України