Національний портал відкритих даних

Перш за все, відкриті дані центральних та місцевих органів влади потрібно шукати на data.gov.ua — Національному порталі відкритих даних.

Органи мають публікувати набори відкритих даних, щоб виконати вимоги законодавства. За Національний портал відкритих даних — data.gov.ua — відповідає Міністерство цифрової трансформації України.

Локальні портали відкритих даних

Місцеві органи влади часто створюють власні портали відкритих даних — це можуть бути як великі міста, як Львів та Харків, так і маленькі — Дрогобич та Дубно. 

Станом на травень 2021 року локальні портали відкритих даних розгорнуто зокрема в таких містах: Маріуполь, Запоріжжя, Вінниця, Дніпро, Дрогобич, Львів, Харків, Київ, Хмельницький, Кременчук, Дубно, Кривий Ріг, Краматорськ та інші.

Відкриті дані окремих органів влади

Деякі органи влади створюють власні портали, де розміщують відкриті дані.

Наприклад, єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або Портал відкритих даних Верховної Ради.

З переліком можна ознайомитись нижче:

Відкриті дані бізнесу

Іноді комерційні підприємства та організації також відкривають дані. В Україні це досить рідкісне явище, але більш поширене за кордоном, наприклад Uber, Amazon, Mastercard та інші. Ви можете знайти дані цих компаній на відповідних ресурсах.

Що робити, якщо потрібних вам відкритих даних немає?

  • запропонувати набір даних на порталі data.gov.ua;

  • звернутися до органу-розпорядника даних з листом щодо публікації набору;

  • адвокувати відкриття даних через публічні звернення, кампанії в соцмережах, тощо, якщо розпорядник не публікує дані, але повинен це робити відповідно до постанови КМУ №835.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України