Відкриті дані для бізнесу:

  • допомагають споживачам ухвалювати кращі рішення завдяки доступу до повнішої інформації про ринок. 

Наприклад, сервіс Monitor.Estate дозволяє користувачам зменшити ризики при купівлі нерухомості у семи містах України та Київській області.

  • дозволяють створювати нові товари, сервіси та бізнес-моделі. 

Наприклад, сервіс «Штрафи UA» дозволяє сплачувати штрафи за порушення правил дорожнього руху та перевіряти їх погашення. 

  • надають можливість ефективно взаємодіяти з державними органами 

Наприклад, завдяки системі Prozorro компанії та підприємці можуть легко знаходити можливості участі в тендерах, досліджувати ринки та оскаржувати неправомірні дії замовників і учасників торгів. 

 

Відкриті дані для уряду: 

  • роблять роботу держави прозорою для громадськості та бізнесу.

Наприклад, Єдиний державний веб-портал використання публічних коштів (spending.gov.ua) дає доступ до 161 мнл бюджетних транзакцій та 55 млн договорів, актів та звітів розпорядників бюджетних коштів. На openbudget.gov.ua відкрита структура державного та 8.8 тис. місцевих бюджетів.

  • підвищують якість публічних послуг. 

Наприклад, надсилання паперових сповіщень про судові засідання забирає багато робочого часу, потребує значного фінансування та є неефективним. Івано-Франківський апеляційний суд відмовився від цієї практики й закликав учасників справ користуватися альтернативними джерелами інформації. У сервісах Opendatabot або YouControl можна легко стежити за перебігом судових засідань. 

  • допомагають формувати політики і приймати обґрунтовані рішення.

Наприклад Міністерство фінансів України розробило серію дашбордів для аналізу фінансування закладів середньої та вищої освіти. Завдяки дашбордам Національна служба здоров’я України оцінює ефективність реформування галузі, реалізацію урядової програми «Доступні ліки» та багато іншого.

 

Відкриті дані для громадськості:

  • Полегшують комунікацію між органами влади, бізнесом та громадськістю.

Наприклад, Сітібот Назар інформує мешканців 8 міст щодо поточних ремонтів та строків усунення аварій. Завдяки оперативним сповіщенням знизилось навантаження на місцеві контакт-центри, а користувачі отримали можливість завчасно підготуватися до тимчасової відсутності комунальних послуг. 

  • допомагають контролювати діяльність органів влади

Антикорупційна карта ремонтів дає можливість запобігти розкраданню бюджетних коштів на ремонтах. За півтора року роботи користувачі сервісу лишили понад 900 скарг щодо відсутності або неякісного проведення ремонтних робіт. Команда запобігла розкраданню майже 18 млн грн у 15-ти найбільш гучних кейсах.

  • залучають до процесів прийняття рішень. 

Завдяки чат-боту SaveEcoBot громадяни можуть відстежувати проходження процедури оцінки впливу на довкілля й включатись до обговорення діяльності екологічно небезпечних підприємств. Бот отримує дані із 40-а різних джерел, а кількість його користувачів - понад 450 тис.

 

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України