Open Contracting Data Standard (укр. Стандарт даних відкритого контрактування) — це стандарт відкритих даних для публікації структурованої інформації на всіх етапах контрактування: від планування до виконання угоди. OCDS дозволяє забезпечити прозорість публічних закупівель, уможливлює аналіз їх результативності, ефективності та доброчесності.

Від початку стандарт розроблявся з фокусом на сферу закупівель товарів, робіт та послуг. Однак контекст його застосування постійно розширюється. На сьогодні розроблені варіанти OCDS, що використовуються для публікації даних про публічно-приватне партнерство та інфраструктурні проєкти. У 2015 році Україна стала однією з перших країн, що використала OCDS у системі публічних закупівель Prozorro. Пізніше стандарт був адаптований для аукціонів з реалізації активів в системі Prozorro.Продажі.

Станом на 2020 рік OCDS впроваджується у 29 країнах на центральному або місцевому рівнях. Він підтриманий та рекомендований провідними міжнародними організаціями: Великою сімкою, Великою двадцяткою, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Європейською комісією, Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку.

Альтернативою OCDS є eForms — офіційний стандарт даних публічних закупівель Європейського Союзу, що затверджений Commission Implementing Regulation (EU) 2019/1780.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України