Нормативно-правова база органів місцевого самоврядування

План дій із реалізації політики відкритих даних — це програмний документ, що спрямований на комплексне впровадження заходів політики відкритих даних органами місцевого самоврядування.

Структура планів дій будується навколо принципів Міжнародної хартії відкритих даних або напрямів політики відкритих даних. Власні плани дій затвердили органи місцевого самоврядування низки міст, наприклад, Львова, Вінниці, Кропивницького, Тернополя.

У рамках реалізації планів дій розпорядники можуть здійснювати такі заходи: 

  1. Розробка, прийняття, удосконалення внутрішньої нормативної бази, наприклад, положення про відкриті дані, посадових інструкцій, порядку та ведення та оприлюднення реєстрів тощо.

  2. Інформаційний аудит наборів даних, створення реєстру наборів даних розпорядника інформації.

  3. Підвищення кваліфікації службовців з оприлюднення та використання даних в рамках навчальних тренінгів, курсів, програм.

  4. Створення структурного підрозділу (відділу, сектору) або посади у галузі відкритих даних.

  5. Модернізація інформаційних систем для експорту даних у відкритих машиночитаних форматах CSV, JSON, XML, створення відкритих API (інтерфейсів прикладного програмування) для публікації наборів.

  6. Налагодження та посилення інформаційного обміну між структурними підрозділами та з іншими органами влади.

  7. Розробка електронних сервісів, аналітичних дашбордів, чат-ботів та інших продуктів на основі відкритих даних.

  8. Проведення консультацій та встановлення партнерств з бізнесом та громадськістю щодо відкриття нових наборів, підвищення якості даних.

  9. Впровадження власного порталу відкритих даних.

  10. Популяризація відкритих даних: проведення хакатонів, конкурсів проєктів на основі відкритих даних.

 

Для того, щоб план дій став справді ефективним інструментом, під час його розробки необхідно чітко визначити ключові показники ефективності, кінцеві строки реалізації кожного заходу, відповідальних посадових осіб та структурні підрозділи. Заходи плану дій мають бути підкріплені відповідними фінансовими, кадровими та іншими ресурсами. Важливими є політична воля на рівні керівництва та ефективна комунікація на рівні виконавців. Часто впровадження плану дій супроводжується створенням координаційної робочої групи. Періодично варто проводити моніторинг виконання плану дій та переглядати його складові

 

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України