Принципи Міжнародної хартії відкритих даних

Приєднуючись до Міжнародної хартії відкритих даних, уряд визнає її принципи й зобов’язується ними керуватися під час оприлюднення відкритих даних. 

  • Відкритість за замовчуванням. Розпорядник повинен публікувати усю публічну інформацію у формі відкритих даних, за виключенням тієї, що Законом віднесена до інформації з обмеженим доступом.

  • Оперативність і чіткість. Розпорядник повинен своєчасно оновлювати відкриті дані і оприлюднювати їх у первинній (неагрегованій) формі на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

  • Доступність. Розпорядник повинен оприлюднювати відкриті дані у машиночитаному форматі, з можливістю їх подальшого вільного та безоплатного використання.

  • Порівнюваність та інтероперабельність. Розпорядник повинен публікувати набори відкритих даних з єдиними стандартизованими ідентифікаторами об'єктів, інформація щодо яких міститься в цьому наборі даних.

  • Покращене урядування й залучення громадян. Органи державної влади та місцевого самоврядування мають використовувати відкриті дані для більш ефективного урядування та залучення громадян.

  • Інклюзивний розвиток та інновації. Розпорядник повинен сприяти створенню нових послуг та сервісів на основі відкритих даних.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України