Міжнародна хартія відкритих даних — це набір принципів і найкращих практик для оприлюднення відкритих даних. 

Уперше Хартія була офіційно схвалена на Всесвітньому саміті Партнерства «Відкритий Уряд» у Мехіко в 2015 році. Наразі Міжнародну хартію відкритих даних уже підтримали уряди 23 держав та 56 адміністративних одиниць: штатів, муніципалітетів, міст.

Україна приєдналася до Міжнародної хартії відкритих даних у вересні 2016 року. Для цього було прийняте Розпорядження КМУ від 22.09.2016 р. № 686-р та внесені зміни до Постанови КМУ від 21 жовтня 2015 р. № 835. Першим серед українських міст, що приєдналися до Хартії, став Львів. Невдовзі принципи Хартії впровадили Вінниця, Дніпро, Дрогобич, Чернівці, Кропивницький та Івано-Франківськ, Запоріжжя, Маріуполь і Слов’янськ.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України