Розпорядник повинен публікувати набори відкритих даних з єдиними стандартизованими ідентифікаторами об'єктів, інформація щодо яких міститься в цьому наборі даних.

Практичні поради розпорядникам.

  • Кожен набір даних має описуватись стандартизованим паспортом, що містить інформацію про назву, розпорядника, частоту оновлення, формат ресурсів, ключові слова та інші атрибути. Це дозволяє здійснювати легкий пошук та систематизацію даних.

  • Значення в наборах повинні мати уніфікований формат. Наприклад, для дат використовується формат ISO 8601 (РРРР-ММ-ДД), роздільником десяткових значень у десяткових дробах, як правило, є крапка (3.14). Запис прізвища, ім’я, по батькові фізичних осіб, реквізитів документів, адрес, одиниць вимірювання також має бути уніфікованим.

  • Набори даних мають включати унікальні наскрізні ідентифікатори. Це допоможе визначити, що інформація в різних наборах даних стосується однієї особи, запису, об’єкта тощо. Наприклад, інформація про компанії має супроводжуватись кодами ЄДРПОУ. Це дозволить легко приєднати відомості про юридичну особу з будь-якого іншого набору. Поширеними ідентифікаторами є адреси, кадастрові номери земельних ділянок, інвентарні номери, реквізити документів тощо.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України