Міжнародна ініціатива «Партнерство «“Відкритий Уряд”» була заснована 20 вересня 2011 року. Станом на 2020 рік до ініціативи долучились 78 країн, серед них і Україна.

Декларація Партнерства визначає чотири ключові зобов'язання країн-учасниць:

  1. Підвищення доступності інформації про діяльність державних органів;

  2. Підтримка залучення громадянського суспільства;

  3. Впровадження високих стандартів професійної чесності у державному управлінні;

  4. Підвищення рівня доступу до нових технологій задля забезпечення відкритості та підзвітності.

 

Партнерство «Відкритий Уряд» відіграло ключову роль в процесідля  розвитку політики відкритих даних в Україні. Зокрема, внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та прийняття Постанови КМУ №835 від 21 жовтня 2015 року було передбачене планом дій в рамках партнерства. Згодом стали відкритими декларації держслужбовців, бюджетні транcакції, дані про власників компаній.

 

В останні роки діяльність партнерства у сфері відкритих даних сфокусована на впровадженні міжнародних стандартів Ініціативи з прозорості інфраструктури (CoST) та Ініціативи з прозорості видобувних галузей (EITI), створенні ефективних механізмів продажу й оренди державних активів, реалізації арештованого майна. Іншими важливими напрямками є розвиток порталу Відкритий бюджет та Реєстру проєктів міжнародних фінансових організацій, оприлюднення даних національного репозитарію академічних текстів.

 

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України