General Transit Feed Specification (укр. Загальна специфікація потоку даних про транзит) — це стандарт для оприлюднення даних про рух громадського транспорту. GTFS складаються з двох основних компонентів:

  1. GTFS Static — інформація про перевізників, зупинки, маршрути, графік руху, вартість проїзду тощо;

  2. GTFS Realtime — інформація про прогнози прибуття, місцезнаходження транспорту та сервісні сповіщення.

Розробка стандарту стала можливою завдяки співпраці корпорації Google з низкою транспортних компаній у Сполучених Штатах. Перша версія GTFS була оприлюднена в 2007 році. З того часу стандарт набув значної популярності й почав використовуватися тисячами постачальників даних у всьому світі. В Україні транспортні дані у форматі GTFS оприлюднюють Львів, Маріуполь, Чорноморськ та низка інших міст. На їх основі працюють навігаційні сервіси Google та EasyWay.

Альтернативним стандартом даних про рух громадського транспорту є Service Interface for Real time Information (SIRI). У 2006 році Європейський комітет зі стандартизації затвердив SIRI як офіційний стандарт. SIRI широко використовується в Європі та поза її межами.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України