Європейський портал відкритих даних

Європейський портал даних — це ініціатива Європейської комісії, ключовою функцією якої є створення єдиної точки доступу до публічної інформації з національних, регіональних і тематичних порталів відкритих даних країн ЄC, центральних інституцій ЄС, а також країн-партнерів союзу. Задля цього впроваджений спеціальний стандарт обміну метаданими — DCAT-AP для порталів даних у Європі. Алгоритми машинного навчання забезпечують переклад паспортів наборів 24 офіційними мовами ЄС. Станом на 2020 рік Європейський портал даних нараховує понад 1.1 млн датасетів, що зібрані з 81 каталогу даних у 36 країнах.

З 2015 року в межах ініціативи розвиваються два ключові напрямки досліджень щодо економічного впливу та «зрілості» відкритих даних у країнах Європи. Крім цього на порталі публікуються матеріали про політику відкритих даних країн Європи, освітні ресурси, приклади використання датасетів (електронні сервіси, застосунки, матеріали у медіа).

Україна оприлюднює набори даних на Європейському порталі даних з 2018 року. Налаштувавши фільтри пошуку, можна легко знайти датасети українських розпорядників. Крім цього на порталі розміщена окрема сторінка з новинами та досягненнями політики відкритих даних в Україні

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України