Ініціатива прозорості видобувних галузей (EITI)

Ініціатива прозорості видобувних галузей (англ. Extractive Industries Transparency Initiative) — це міжнародна ініціатива, що спрямована на розвиток відкритого та підзвітного управління галузями видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів. Для цього впроваджується стандарт EITI. Він передбачає розкриття інформації по ланцюгу доданої вартості від точки видобутку ресурсів до створення прибутку й перерозподілу урядом податків та рентних платежів. Підсумкові звіти оприлюднюються у формі відкритих даних на міжнародному та національному порталі EITI. Станом на 2020 рік до ініціативи приєднались 55 країн.

Україна є учасницею EITI з 2013 року. На міжнародному рівні Україну відносять до країн зі значущим прогресом у розкритті інформації. Стандарти звітності EITI впроваджені Законом України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18.09.2018 № 2545-VIII та Постановою КМУ від 23.09.2020 № 858.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України