Data Catalog Vocabulary (укр. Словник каталогу даних) — це RDF-словник, що розроблений для покращення інтероперабельності каталогів даних. DCAT був розроблений у 2014 році World Wide Web Consortium. Він визначає структуру метаданих порталів відкритих даних, наборів даних, ресурсів (дистрибуцій) тощо. DCAT підтримує більшість популярних платформ для створення порталів відкритих даних, наприклад, CKAN та DCAN. Завдяки цьому легко налаштувати харвестинг — автоматизоване перенесення метаданих наборів з одного порталу відкритих даних на інший. Країни Європейського союзу впроваджують адаптовану версію словника DCAT-AP.

Єдиний державний веб-портал відкритих даних та більшість місцевих порталів відкритих даних в Україні підтримують публікацію метаданих наборів відповідно до DCAT.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України