Прийняття рішень та формування політик на основі даних

Органам державної влади важливо не лише відкривати дані, але й використовувати їх для прийняття рішень та більш ефективного урядування. Аналіз даних є незамінним під час розробки планів діяльності, цільових програм, регуляторних актів та їх подальшої оцінки. 

Приклади використання даних для прийняття рішень та формування політик

Бюджетна політика 

BOOST — це інструмент аналізу бюджетних показників, впроваджений Міністерством фінансів України на порталі openbudget.gov.ua, розроблений на основі методології Світового банку. Мета інструменту — ефективне використання бюджетних коштів, поліпшення процесів прийняття рішень, прозорості та підзвітності.

Охорона здоров’я 

Національна служба здоров’я України розробила серію дашбордів для аналізу та візуалізації перебігу медичної реформи. Аналітика дозволяє оперативно стежити за перебігом реформи, моніторити виконання ключових показників ефективності галузі, знаходити слабкі місця та виправляти їх. Серед аналітичних панелей: укладення договорів про медичне обслуговування, оплата медзакладам за програмою медичних гарантій, внесення записів до електронної системи охорони здоров'я, реалізація програми «Доступні ліки», та ін.

Інфраструктура

 «Прозора інфраструктура» — це портал відкритих даних про ремонт і будівництво автомобільних доріг державного та місцевого значення, які здійснюються публічним коштом. Портал створений ініціативою CoST у рамках національного конкурсу ІТ-проектів Open Data Challenge. У 2019 році він був переданий Міністерству інфраструктури України. Завдяки порталу Міністерство інфраструктури України, Укравтодор та служби автомобільних доріг в регіонах можуть контролювати виконання проєктів, оцінювати їх ефективність, планувати нові.

Комунальний транспорт 

Житомир був першим містом в Україні, яке впровадило електронний квиток, що дозволило отримувати велику кількість даних. Міська влада відкрила ці дані та спільно з проєктом USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS” створила інструмент для їх аналізу. Таким чином, мешканці міста можуть контролювати виконання графіків руху, обсяг виручки, отриманої перевізником, а управлінці — знаходити рішення для покращення роботи транспорту. Наприклад, коригування графіків руху транспорту на основі даних про пасажиропотоки дало змогу комунальному перевізнику заощадити 500 - 600 тис. грн на місяць. 

Адміністративні послуги 

Аналіз даних ЦНАПів допомагає покращувати якість послуг, прогнозувати надходження до бюджету та приймати обґрунтовані рішення. Texty.org.ua в рамках проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS” створили візуалізацію роботи ЦНАПу Івано-Франківська, що показує попит та тенденції щодо різних послуг впродовж 2018 року. Дані допомагають знаходити аномальні випадки затримок та відмов у видачі документів, з’ясовувати їх причини, аналізувати корупційні ризики.

Освіта 

Завдяки якісному аналізу відкритих даних про систему освіти у Дрогобичі міська рада отримала можливість приймати обґрунтовані рішення й протистояти спекуляціям та спротиву в суспільстві. Таким чином, у місті була закрита школа № 13, що була найбільш дотаційною та мала найменше учнів. В умовах браку вчителів та недостатньої укомплектованості учнями це дозволило покращити якість освіти та економити бюджетні кошти. 

 

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України