Ініціатива із прозорості інфраструктури (CoST)

Ініціатива із прозорості інфраструктури (англ. Infrastructure Transparency Initiative) — це глобальна ініціатива з підвищення прозорості та підзвітності галузі публічної інфраструктури. Станом на 2020 рік в рамах ініціативи реалізовано проєкти у 19 країнах Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки.

CoST співпрацює з урядовими організаціями, приватним сектором, громадськістю для того, щоб забезпечити розкриття, валідацію та інтерпретацію даних про інфраструктурні проєкти. Це допомагає боротися з безгосподарністю, неефективністю, корупцією та іншими ризиками розвитку неякісної інфраструктури. Для моніторингу інфраструктурних проєктів CoST розробила Infrastructure Data Standard та Open Contracting for Infrastructure Data Standards (у партнерстві з Open Contracting Partnership).

Укравтодор став учасником CoST у листопаді 2013 року. На сьогодні основними напрямками роботи CoST Ukraine є розвиток порталу «Прозора інфраструктура», створення верифікаційних звітів, методичних та аналітичних матеріалів.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України