Міжнародна хартія відкритих даних — це набір принципів і найкращих практик для оприлюднення відкритих даних. Наразі Хартію уже підтримали уряди 23 держав і 56 адміністративних одиниць: штатів, муніципалітетів, міст.

Україна приєдналася до Міжнародної хартії відкритих даних у вересні 2016 року. Для цього було прийняте Розпорядження КМУ від 22.09.2016 р. № 686-р та внесені зміни до Постанови КМУ від 21 жовтня 2015 р. № 835. Першим серед українських міст, що приєдналися до Хартії, став Львів. Дещо пізніше у 2017 році принципи Хартії впровадили Вінниця, Дніпро, Дрогобич, Чернівці. У 2018 році до них приєдналися  Кропивницький і Хмельницький, у 2019 — Тернопіль й Івано-Франківськ, у 2020 році — Запоріжжя, Маріуполь і Слов’янськ.

Приєднуючись до хартії, уряд визнає її принципи й зобов’язується ними керуватися під час оприлюднення відкритих даних. Наприклад, Розпорядженням КМУ від 21 листопада 2018 р. № 900-р затверджений План дій з реалізації принципів Міжнародної хартії відкритих даних на 2018—2020 роки. Локальні плани дій ухвалили Львів, Вінниця, Тернопіль, Маріуполь та інші міста.

Крім популяризації принципів відкритих даних у різних куточках світу, Міжнародна хартія відкритих даних видає методичні настанови для оприлюднення наборів. Наприклад, «Open Up Guide: Using Open Data to Combat Corruption» визначає 30 пріоритетних датасетів для боротьби з корупцією. Видання описує стандарти оприлюднення та приклади використання даних урядами, громадськістю та іншими зацікавленими сторонами.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України