Інформаційний аудит відкритих даних — це процес аналізу розпорядником інформації щодо наявності, стану, форматів, процесів управління та використання усієї інформації, яка перебуває в його володінні. Проведення інформаційного аудиту є обов’язковим (постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835) та здійснюється щонайменше один раз на рік.

Завдання аудиту даних залежать від конкретного випадку. Наприклад, коли розпорядник лише починає впроваджувати політику відкритих даних, необхідно розібратись, які набори є в його розпорядженні, в якому вони стані, як їх краще оприлюднити тощо. І навпаки, коли розпорядник вже тривалий час відкриває дані, варто оцінювати якість наборів, дослідити процеси обміну даними, з'ясувати, які існують перепони для розкриття потенціалу даних.

Залежно від обсягів роботи тривалість аудиту даних може становити від 1 місяця до півроку та проводиться щонайменше раз на рік.

Види аудиту даних

Віддалений аудит — це аудит за допомогою анкетування. Перевагою віддаленого аудиту є можливість охопити значну кількість відповідальних осіб і оперативно зібрати інформацію. Однак анкетою неможливо передбачити все різноманіття даних та процесів роботи з ними. Відповідальні особи повинні отримати прості та зрозумілі інструкції для того, щоб заповнити опитувальник коректно.

Контактний аудит — це аудит за допомогою інтерв’ю. Контактний аудит передбачає безпосереднє ознайомлення з інформаційними системами, їх функціоналом та вмістом. Такий аудит може дати повну картину процесів роботи з даними. Однак він є досить ресурсозатратним і вимагає врегулювання доступу зовнішніх аудиторів до адміністративної частини програмного забезпечення.

Комбінований аудит є поєднанням анкетування та інтерв’ювання. Наприклад, аудитори можуть отримати більшість інформації через анкетування, а у випадку неповноти даних додатково проінтерв’ювати відповідальних осіб. Різні види аудиту можна застосовувати до різних наборів і розпорядників залежно від складності. Таким чином, комбінований аудит поєднує переваги віддаленого та контактного аудитів.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України