Akoma Ntoso — це стандарт для представлення законодавчих, розпорядчих та судових документів у формі структурованих даних. Akoma Ntoso дозволяє визначити тип (закон,  обговорення, рішення суду тощо), структуру (преамбула, розділ, стаття, параграф тощо) та семантичні компоненти документа (зазначення осіб, організацій, дат, подій, місцерозміщення, термінів тощо). На основі такої розмітки можна легко будувати алгоритми для пошуку та аналізу тексту. А це сприяє розвитку електронних сервісів у галузі права.

Стандарт був розроблений в рамках ініціативи «Africa i-Parliament Action Plan» за підтримки UN/DESA. У 2018 році він був затверджений як стандарт OASIS Open. Станом на 2020 Akoma Ntoso впроваджується міжнародними організаціями, зокрема, Організацією Об'єднаних Націй та Європейським Союзом, а також низкою країн. Серед них Бразилія, Кенія, Італія, Сполучені Штати.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України