Розпорядник повинен оприлюднювати відкриті дані у машиночитаному форматі, з можливістю їх подальшого вільного та безоплатного використання.

Практичні поради розпорядникам.

  • Використовуйте для оприлюднення наборів даних відкриті машиночитані формати: CSV, XML, JSON. Якщо ви не маєте навичок роботи з машиночитаними даними, скористайтеся форматами електронних таблиць: XLS, XLSX, ODS. Не оприлюднюйте сканованих документів у форматах PDF, JPEG. Їх неможливо обробити автоматично.

  • Доступ до відкритих даних має надаватися без жодних технічних бар'єрів: реєстрації, авторизації, обмежень доступу, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів тощо. Розпорядники мають дотримуватися цієї вимоги під час створення власних порталів відкритих даних або електронних сервісів, що забезпечують доступ до публічної інформації.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України