Розвиток відкритих даних в регіонах

02/02/2021

Ефективна система оприлюднення відкритих даних на регіональному та центральному рівні – необхідна для успішної реалізації політики відкритих даних.

Для систематизації роботи з розпорядниками на регіональному рівні та спрощення доступу громадян до відкритих даних Мінцифри, за підтримки ГО "Агенція журналістики даних" в рамках проекту USAID/UK aid та Фонду Євразія "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" було розроблено "Типове рішення місцевого порталу відкритих даних".

Мінцифра безкоштовно ділиться порталом відкритих даних з містами, які бажають розвивати відкриті дані.

Переваги отримання містом порталу відкритих даних:

  • Можливість провести аудит власної публічної інформації;
  • Створення/удосконалення внутрішньої “нормативки”;
  • Навчання відповідальних осіб роботі з відкритими даними;
  • Автоматичне завантаження “харвестинг” наборів даних на data.gov.ua.

Першим містом, яке на безоплатній основі отримало невиключну ліцензію на використання програмного забезпечення для запуску власного порталу відкритих даних, стало місто Маріуполь, набори даних якого доступні на data.gov.ua.

Наразі більше десяти міст України розгорнули власні портали відкритих даних. Функціональні можливості більшості дозволяють здійснювати автоматичний харвестинг даних до data.gov.ua. Решта — проводяться роботи з технічного налагодження сумісності з Єдиним державним веб-порталом відкритих даних.

Якщо ви представник органів місцевого самоврядування і бажаєте долучитись до впровадження політики відкритих даних у вашому місті  звертайтесь за деталями: liubyva@thedigital.gov.ua

 

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України