До 12 серпня — реєстрація на оцифрування даних виборів міського голови Києва

10/08/2021

Дататон «Опори» триватиме впродовж 10:00 – 18:00 17 серпня.

Громадянська мережа «Опора» запрошує громадських активістів, студентів, науковців, спеціалістів із роботи з даними й загалом усіх зацікавлених взяти участь в оцифруванні даних виборчих дільниць із виборів міського голови Києва 2020 року. Для реєстрації на дататон потрібно заповнити анкету. Місце події учасникам повідомлять окремо.

«Київська міська територіальна виборча комісія оголосила результати виборів лише 6 листопада 2020 року. Тобто в останній дозволений законодавством кінцевий термін. Чинний мер Віталій Кличко виграв вибори у першому турі, набравши понад 50% голосів виборців. Результати виборів встановлювалися дуже тривалий період. Дані щодо голосування відсутні у відкритому доступі. Виникає питання: а чи все вірно було підраховано та записано у протокол про підсумки голосування?» — пише «Опора».

«Опора» повідомила, що наразі має копії протоколів п'яти районних ТВК, взятих у Державному архіві Києва. Зазначається, що 17 серпня планують розпочати роботу з даними з половини виборчих дільниць столиці. Після оцифрування даних «Опора» збирається зробити аналіз, поділитися "знахідками", викласти всі дані для публічного доступу, а пізніше — зібратися ще раз для опрацювання другої половини протоколів. 

Деталі можна з'ясувати за адресою y.lisovskyj@opora.org.ua.

Джерело новини тут.

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України