Презентація інструменту “Моніторинг наявності препаратів для лікування вірусного гепатиту С та В”

14/05/2021

19 травня Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я МОЗ України, проєкт USAID/UK aid “Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” і Texty.org.ua презентують інструмент, який забезпечує доступ громадян України до інформації щодо наявності лікарських засобів для лікування вірусного гепатиту (ВГ) в закладах охорони здоров’я.

 
Інструмент також дозволяє урядовим та медичним структурам контролювати перерозподіл препаратів, необхідних для лікування ВГ, у межах регіонів та закладів. Він налагоджує повний і вільний доступ до відповідної інформації для всіх залучених сторін, полегшує маршрут пацієнта для отримання лікування.
 
💻Публічна онлайн-презентація інструменту відбудеться 19 травня о 15:00 в Zoom.
 
Участь у презентації візьмуть:
 
  • Віктор Ляшко – Перший заступник Міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України;
  • Павло Поламарчук – Державний експерт експертної групи з розвитку регіональних систем громадського здоров'я та прогнозування Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ України;
  • Ірина Іванчук – Начальник відділу вірусних гепатитів та опіоїдної залежності Центру громадського здоров'я МОЗ України;
  • Катерина Оніліогву – керівниця напряму відкритих даних проєкту USAID/UK aid “Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”;
  • Денис Губашов – консультант із провадження політики відкритих даних, аналітик видання Texty.org.ua.
 
Також участь у заході візьмуть представники пацієнтських організацій.
 
📃Долучитись до презентації в Zoom можна, зареєструвавшись за посиланням: https://tinyurl.com/mkhxj8eh
 
Відповідно до технічних можливостей, частина зареєстрованих учасників буде запрошена до обговорення. Трансляцію заходу можна буде також переглянути на Facebook-сторінці події.
 
Всім зареєстрованим учасникам надійде посилання на трансляцію вранці 19 травня. Долучитися до перегляду на Facebook-сторінці зможуть усі охочі.
 
Інструмент реалізований на основі наборів відкритих даних, оприлюднених на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних: “Дані про наявність ліків від вірусного гепатиту С та вірусного гепатиту В”. Дані для кожної лікарні оновлюються щомісячно.
 
🏣До інструменту долучені понад 60 лікарень обласного на районного рівнів з усіх областей України.
 
Інструмент охоплює період з грудня 2020 року по обласних (опорних) та деяких районних лікарнях. З часом кількість районних лікарень, відображених у візуалізації, зростатиме.
 

Створення цього веб-ресурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку ( USAID ) та за фінансової підтримки уряду Великобританії ( UK aid ). Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на сайті не обов’язково відображають погляди Агентства USAID та Уряду США або Уряду Великобританії.

Портал працює в режимі дослідної експлуатації.

Адреса:

03150, м.Київ, вул. Ділова 24

Електронна пошта:

opendata@thedigital.gov.ua

© 2021 Міністерство цифрової трансформації України